Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá půlka týmu

15. 8. 2007

Jsem Katka Lengálová.

Narodila jsem se v roce 1984, v roce krysy podle čínského horoskopu, navíc ve znamení berana. Krysa i beran jsou první znamení v obou horoskopech, a to už tak nějak předurčuje mou osobnost.

Mé studium i práce se týkají angličtiny, kterou bezmezně miluji. Svědčí o tom dvě složené státní zkoušky, certifikáty FCE, CAE a CPE na známku A, a tituly Bc. a Mgr. získané v tomto oboru.

Jinak taky ráda poslouchám zpěváky, které tady nikdo nezná, dívám se na filmy s herci, které tady nikdo nezná, a hraju počítačové hry, které už všichni ostatní hráli. Občas se pokouším pěstovat rostliny, ale většina z nich mé péči dřív nebo později podlehne.

Mou největší láskou je ale kynologie - snad právě proto, že to je něco úplně jiného, než s čím se setkávám ve své profesi, ke které patří určitý okruh mých přátel a známých. Od nepaměti jsem četla knížky o psech, ve kterých mě zajímaly nejvíce pasáže o výcviku. Díky své kamarádce Kristině jsem měla možnost své první pokusy s výcvikem provádět na jejich boxerovi Edovi (Eddie z Jemčiny). Ve dvanácti letech, poté, co maminka rozhodla, že si teda psa pořídíme a že to bude buď bígl, nebo basenži, jsme si pořídili malého knírače jménem Allan Tomášův dvorek. Tím se můj život úplně změnil.

Muffy mě naučil zodpovědnosti, trpělivosti, důslednosti, ale hlavně tomu, že je potřeba projevovat lásku. Díky němu se mi neuvěřitelně zvedlo sebevědomí a dokázala jsem i takové náročné úkony, jako třeba zeptat se na informacích, kdy mi jede autobus a jestli mě vezmou se psem. V průběhu let jsem zjistila, že jediný, krom mě samotné, komu můžu opravdu věřit, je právě Muffy. Zní to negativně? Ale tak jsem to vůbec nemyslela. Lidé jsou prostě takoví. No-one in your life is with you constantly, no-one is completely on your side.