Jdi na obsah Jdi na menu
 


 • 18. července 2011 - Kolem páté ráno dostal Hušenka křeč do celého těla, snad epileptický záchvat. Trvalo to minutu, možná dvě. Po dvou hodinách se z toho sice vzchopil (zvednul hlavu), ale jelikož by hrozilo, že se tyto záchvaty objeví znovu, protože mu už ledviny nepracují, a taky protože nechce žrát ani pít ani nijak jinak nechce být aktivní, donutila jsem se udělat to nejtěžší rozhodnutí ve svém životě a o půl deváté jsem ho nechala na veterině uspat. Dal mi nádherných patnáct let, během kterých jsem dospěla, naučila se zodpovědnosti, naučila se radovat i milovat. Hušenko, budeš mi neskutečně chybět! poslední fotky
 • 17. července 2011 - Hušenka s náma byl na víkendovém okruhu po rodičích. Všichni z něho byli špatní, že se už prakticky  neudrží na nožičkách :-( Dávali jsme mu Glukopur rozpuštěný ve vodě, tak to jakž takž zvládnul.
 • 14. července 2011 - Muffy už několik dní pokašlává, tak jsme zajeli na veterinu. Vypadá to, že má podrážděný hrtan od toho, jak do něho tlačíme žrádlo stříkačkou a jak často zvrací. Dostali jsem antibiotickou injekci. Obávala jsem se, jestli to nebude tekutina v plicích, ale prý ne.
 • 8. července 2011 - Včera jsem Muffyho vykoupala, protože děsivě smrděl :-X Jednak proto, že jak je nemocný, vylučuje se mu bordel přes kůži a srst už měl pěkně mastnou, a pak taky proto, že vždycky venku, když čůrá, trefí se do přední nožičky. Potom jsem mu ještě vyčistila uši a zuby a ostříhala mu vousy slepené dětskou výživou a zbylé rozčesala. Jak začal schnout, začal se třást (i když jsem měla zavřená všechna okna), tak jsem ho chvíli zahřívala, a když přestal, tak jsem ho zababušila do deky v pelíšku. Po vytažení z vany byl velice veselý, ale jak uschnul, tak zase upadl do své staříčkovské apatie. Jak jsem ho hladila, tak jsem zjistila, že pod stále sytě černou krycí srstí mu roste nová pokrývka ve stříbřité barvě, tak nevím, jestli mu ty černé chlupy jako vypadají a bude najednou celý šedivý, nebo jestli to bude zvolna prorůstat skrz :-) Už by bylo načase, aby mu lidi začali hádat jeho věk (nebo aspoň to, že je starý). :-)
 • 4. července 2011 - V minulých dnech, když jsem se vzpamatovala, jsem se rozhodla zavést vlastní režim. Muffy dostává léky podle pokynů paní doktorky, a taky mu zkouším dávat různé věci, co mu bude šmakovat. Piškoty zatím vedou, ty si vezme skoro vždycky, ale i suchý rohlík nebo chleba, tvrdý sýr nebo uzeniny. O víkendu jsme byli u našich, tak sežral hrst platinumka a jednu a půl borůvky a kousek slaniny. Jinak do něho tlačím injekční stříkačkou (do tlamy) dětskou zeleninovou výživu a taky bylinkový čaj z kopřivy, šípku a máty (na ledviny, močové cesty a trávení). Ono už jaksi není co zkazit, takže můžeme jenom získat nebo nic... Muffy většinou ráno bývá hodně rozmrzelý, přes den je to lepší a na večerní procházce i prohání prcka, ale potom je zase unavený.
 • 28. června 2011 - Ráno jsme byli znovu na krev a není to dobré. Kreatin (?), který byl při 200 už zvýšený, měl dneska přes 600, takže to vypadá, že to ledviny už dlouho neutáhnou :-( Bohužel se s tím nedá nic dělat, zvlášť když Muffy nechce žrát. Dostali jsme Fortekor na srdíčko místo Enapu (měl by trochu zabírat i na ledviny) a Rubenal na snížení fosforu. Jinak máme přikázané dávat mu, co mu chutná, a vůbec mu zpříjemnit život. Jsem z toho ještě v šoku, už jsem to obrečela :'-(
 • 26. června 2011 - Dopoledne Muffyho hlídala hodná tetička Hanka, protože jsme byli s prckem na Intercanisu. Když jsem mu odpoledne chtěla propláchnout kanylu, nešlo to a Muffy vypadal, že ho to snad i bolí. K večeru jsme naklusali na veterinu na plánovanou kontrolu. Paní doktorka při té příležitosti rozhodla, že kanyla půjde ven a další není kám píchnout, takže ho necháme odpočinout. Po delší době jsem měla trochu lepší pocit a cestou z veteriny jsem Muffyho nechala proběhnout rourou :-)
 • 24. června 2011 - Špatné zprávy, byli jsme ráno na veterině na další krevní testy, a po slibném začátku se ledviny zase zhoršily (zhruba na první hodnoty). Navíc Muffymu vůbec nechtěla téct krev. Odpoledne jsme museli na veterinu znovu, protože mu nešla kanyla propláchnout, na levé noze se mu udělal zánět žíly, takže kanyla šla zpátky do pravé nohy, ale ne do hlavní (ta už byla použitá) - do vedlejší žíly. Naštěstí v té to teče.
 • 23. června 2011 - Hušenka má narozeniny! Dnes je tomu právě 15 let, kdy přišel na svět a začal rozdávat radost, vrčet, když ho někdo zvedá, utírat si po jídle čumák o nábytek a vyčkávat, dokud se na něho člověk nepřestane soustředit, aby se mu opřel o nohu a nechal se škrabat, aniž by o tom dotyčný škrabač vůbec věděl. Moc si přeju, aby se jeho zdraví ještě vzpamatovalo a co nejdýl mu dobře sloužilo... Chtěla jsem mu připravit nějaký dortík, ale jelikož už mu zevšednělo i to syrové hovězí, tak bych asi neuspěla. Každopádně k snídani dostal půlku cuketovo-banánového muffinu, který mu zachutnal :-)
 • 20. června 2011 - Během pátku se objevily nové problémy. Nejdřív Muffy ráno sežral vařené hovězí a odpoledne ho vyzvracel ve stejném stavu. Večer se pak objevil průjem. V sobotu ráno jsme teda jeli na veterinu na injekci proti zvracení, znovu Vetalgin a taky antibiotika. Přes den nechtěl žrát rybu, ale večer sežral hrst granulí (Calibra Salmon and Potato, vzorek z výstavy, nikdy to nežral) a tabletky v taveném sýru. Včera jsme začali dávat syrové hovězí, jemně nasekané, snažím se do něho míchat nasekanou zeleninu, ale Muffy se moc ošulit nedá. Večer jsem zkusila dát mu piškot, to mu kupodivu šmakuje. Dnes ráno jsme byli znovu na krev, ledviny vypadají zase o něco líp, i když jsou hodnoty močoviny a kreatinu (?) pořád nad normálem. Dostal znovu atb, přepíchli mu kanylu do druhé nohy a vzali jsme si další dva litry fyziologického roztoku. Máme ho prý rozmazlovat, nejdůležitější teď je, aby se rozjedl. Další kontrola bude v pátek.
 • 17. června 2011 - Byli jsme na kontrole, ledviny vypadají o chloupek líp, bohužel na Muffym se to zatím neprojevilo :-( Navíc ráno vypadal, že ho neudrží zadní nohy, takže dostal Vetalgin na uvolnění. Domů jsem si vzali 2 litry infuzního roztoku, každý den má dostat 500 ml v dvou až třech dávkách, mimo to by měl ještě asi 300 ml tekutin vypít. Ptala jsem se na krmení, protože mi pan Hušenka nějak nechce žrat kuřecí, takže budeme dávat hovězí, případně rybu, aspoň 120 g a k tomu 80 g zeleniny. Ale prý horní omezení není, má to žrát ad libidum. V pondělí jdeme na kontrolu znovu.
 • 16. června 2011 - Včera přišly výsledky krevního obrazu, krev je v pořádku. Takže jsem akorát poslala Pavlíka na veterinu pro další flašku infuzního roztoku, kterou jsem dnes napíchla. Pan Hušenka včera žral, ale večer a dnes už zase nechce :-( Zítra jdeme na kontrolu, nové krevní testy, jestli se ty ledviny zlepšily, a zřejmě se bude něco dělat i s kanylou.
 • 14. června 2011 - Třetí týden máme problém nakrmit pana Hušenku. Granule už mu ani nedávám, vždycky mu uvařím nějaké maso se zeleninou, jeden den se po tom může utlouct a druhý den nechce ani pamlsek z ruky, navíc se na procházkách neskutečně vleče. Taky si nechce brát léky s paštikou. Odpoledne se poblinkal, protože měl prázdné bříško. Zajeli jsme teda na veterinu. Zhubnul nám, teď váží 9,2 kg. Vzali mu krev, udělali analýzu a ukázalo se, že má zvýšené hodnoty na ledvinách a trochu i na játrech. Zřejmě mu ledviny začínají selhávat. Dostali jsme na doma infuzní roztok, Muffy do nožičky kanylu, teď večer jsme dokapali prvních 150 ml, zítra ráno a večer dostane další dávku, odpoledne zavolám na další výsledky (jestli nemá nějaký zánět někde) a podle toho budeme pokračovat. Snad se mu tou infuzí ledviny zase nastartujou. Taky jsme dostali nakázané, abysme mu uvařili maso se zeleninou (aby žral), takže právě zbaštil kus vařeného hovězího s mrkví, hráškem, celerem a růžičkovou kapustou a spokojeně si chrní.
 • 1. června 2011 - Už třetí den dávám Muffymu zeleninovou dětskou výživu s uvařeným masem, protože nechce žrát granule (ani namočené vývarem). Zkouším mu tam přidávat pár i/d, ale vždycky je vyhodí. Tak nevím nevím, co mu budeme dávat... Ale dokud mu chutná aspoň něco, tak to snad půjde.
 • 28. května 2011 - Muffy si užil příjemný spací den u našich, když jsme byli s Bodiem ve Zlíně na výstavě. Vyhříval se na sluníčku a fotosyntetizoval. Nechce nám teď žrát :-(
 • 15. května 2011 - Tento víkend byl ve znamení chovatelských akcí s Bodiem, které se naštěstí odehrály asi 20 minut cesty od našeho bydliště, takže včera, když se Muffy na výstavě začal nudit, vzal ho Pavlík domů a později pro nás zase přijeli. Dnes na svodu pršelo, takže Muffy vůbec neopustil auto - bylo to jen na chvíli. Teď je rád, že už jsme zase všichni doma :-)
 • 1. května 2011 - Celý den jsem byla s Bodiem na výcvikovém dni, takže Muffy měl zase celý den pro sebe Pavlíka a klid... prý celý den spal :-)
 • 25. dubna 2011 - Protože je Muffy momentálně v pohodě a ani počasí nebylo nijak extrémní, vzala jsem ho tradičně na velikonoční pochod KK Argus. Na přejímce se MVDr. Jahoda vyjádřil, že je to úžasné, že mu bude už patnáct let :-) Šli jsme s Hušenkou s Pavlíkem vzadu, ale po úvodním výšlapu do kopce se Muffy už pěkně rozhýbal a dokonce samovolně dohnal zbytek skupiny, kolem které celou cestu kroužil Boďák. Byli jsme rádi, že ťape a že mu moc nevadí ostatní psi, a tak jsme se na prvním odpočívadle radši odpojili. Muffy došel až k autu po svých, na Vítové se moc neprospal, pak jsme jeli zpátky do Brna a doma konečně žuchnul do pelíšku a nenechal se rušit :-) foto 1 foto 2 foto 3
 • 18. dubna 2011 - Byli jsme s Muffym na kontrole, protože mu po čtrnácti dnech vyprchala antibiotická injekce. Paní doktorka mu udělala sono bříška - jeho močák vypadá jako taková ta skleněná koule naplněná vodou, ve které, když ji obrátíte vzhůru nohama, začne sněžit... jenže u Hušenky to není sníh, ale oxaláty :-/ Potom jsme dostali misku a Pavlík musel venku zachytit Hušenkovu moč. Paní doktorka ji otestovala a vypadalo to dobře, červené krvinky byly v normě a leukocyty prý tam nebyly, což je super. Další atb teda nedostal. Koupili jsme jen další Karsivan (už nám zase dochází) a epizodku máme snad za sebou :-)
 • 12. dubna 2011 - Zrovna jsme se vrátili z veteriny, Muffymu vytahovali katétr. Od neděle čůral hezky, ani se nedobýval ven mimo své standardní procházky. Konzervy mu šmakují a taky víc pije. Při vytahování katetru se ukázalo, že ho měl Muffy v močových cestách v nějakém ohybu zalomený, takže to vlastně nebylo tak, že by to dokázal udržet, ale naopak vždycky venku se nahrbil, zalomení se narovnalo a moč mohla volně vytéct :-) Při odchodu z veteriny dvakrát zvedl nožičku - s úspěchem. Snad mu to vydrží co nejdýl. Vzali jsme si další konzervy Hill's c/d, Muffy dostal trochu k snídani, sežral to a pak se pustil ještě do prckových granulí :-)
 • 8. dubna 2011 - Včera ráno, po dni pěkného čůrání, z Muffyho vypadlo několik krvavých kapek, takže jsme se pochopitelně hned sbalili a jeli na veterinu. Paní doktorka nás uklidnila, že zřejmě v močovém měchýři dochází k dráždění katétrem a kamením, takže to není nic strašného. Ještě mu udělali sono a trochu ho propláchli. Paní doktorka nevěřila, že Muffy zvládá jaksi ovládat močení, ale je to tak :-) Navíc jsme dostali granule Hill's c/d, od kterých si slibujeme, že trochu pomůžou v rozpadu shluku kamenů. Muffy má sice oxaláty, které se rozpustit nedají, ale je vysoce pravděpodobné, že kromě nich tam budou i nějaké struvity, které se rozpustit touto dietou dají. Problém je v tom, že Muffy od úterka odmítá žrát granule, a to už jsme je zkoušeli suché, zalité vodou, smíchané s dětskou zeleninovou výživou a dnes i zalité čerstvým vývarem a smíchané s masem. Přestal dokonce žrát i pamlsky - platinumka. Tabletky v paštice ještě po nějakém přemlouvání projdou a vařené maso mu šmáklo, ale to by zase neměl kvůli bílkovinám. Dneska čůrá střídavě žlutě a načervenale a dohání nás k nepříčetnosti tím, že když se vrátíme z procházky, tak do dvaceti minut zase kňourá, že chce jít ven. Pavlík teď odjel na veterinu pro nějaké konzervy, snad to Muffymu přijde k chuti, a v úterý nejpozdějc by se měl vytahovat katetr. Co bude dát - netuším...
 • 6. dubna 2011 - Situace se nelepší, ba naopak :-( Včera večer byl Muffy už hodně na nervy, naštěstí v noci spal, ale ráno už mě tahal zase ven, kde tlačil ze všech sil, ale nic z něho neukáplo. Jeli jsme teda znovu na veterinu. Paní doktorky se rozhodly tentokrát udělat i RTG, na kterém se ukázalo, že v nejužším místě močové trubice se mu usadily čtyři kamínky, které se při včerejším propláchnutí nejspíš zase dostaly zpátky do měchýře, ale jak zatlačil, tak zase cestovaly. Není prý žádné vhodné řešení takového stavu, protože bohužel vzhledem k Muffyho věku a zdraví nepřichází v úvahu ho kvůli operaci třeba na hodinu uspat, neb už by se nemusel probudit. Takže mu dnes do močové trubice zavedly katetr a přišily mu ho k předkožce, aby z něho mohla moč odcházet. Muffy byl moc statečný a snesl to bez problémů. Dostali jsme domů dvě stříkačky s infuzním roztokem, kterým mu to budeme proplachovat, kdyby se to ucpalo, Muffy nosí plenu (zatím pracujeme na ideálním modelu) a nejpozděj v pátek se přijdeme ukázat.
 • 5. dubna 2011 - Během včerejška Muffy čůral jenom po kapkách, takže jsme ráno zase jeli na veterinu. Na ultrazvuku bylo vidět, že močový měchýř není nějak přeplněný, ale přesto ho paní doktorka opět vyprázdnila. Jako už předtím, i teď z něho vycházely drobné kamínky a písek :-( Pokud se to nezlepší, pojedeme zítra zase. Od včerejška má Muffy píchnnutá antibiotika, protože samozřejmě kvůli tomu svinstvu se mu v močáku a v cestách tvoří zánět... Je ale zajímavé, že Muffy celou noc klidně spal a vůbec se nedožadoval venčení.
 • 4. dubna 2011 - Včera na noční procházce jsme zjistili, že Muffy sice zvedne nožičku, aby se vyčůral, ale už z něho jaksi nic neteče :-( A to přesto, že se snaží a tlačí. Takže jsme teď ráno byli na veterině, dělali mu sono bříška - má v močovém měchýři hromadu písku - a prošťouchli mu močovou trubici. Trochu se vyčůral, ale jak jsme odešli, tak se situace zase opakovala: zvedlá nožička, tlačení, ale tekutina žádná. Tak jsme se na veterinu vrátili, paní doktorky ho vycévkovaly, trochu mu ten močák i propláchly. Když jsme odešli podruhé, tak Muffy vypadal, že se mu ulevilo, a vůbec už nechtěl zvedat nožičku. Až před domem se ukázalo, že je pořád ještě ucpaný (vyšlo z něho asi tak deset kapek), takže na veterinu budem muset ještě během dneška nebo zítra ráno :-(
 • 27. března 2011 - Víkend byl pro Muffyho dost akční, myslím, že se těší, až ho zase necháme vyspat. Včera nás doprovázel na výcvikový den malých plemen do Chlumce nad Cidlinou, byli s Pavlíkem zavření celý den v autě a spali (Muffy v chlupatém pelíšku a dokonce přikrytý dekou, aby ho náhodou neofouklo), ale stejně jsem ho asi pětkrát během dne vytáhla do té zimy, aby se vyčůral a protáhnul. Dnes nás s Pavlíkem vezli na stopy a pak pro nás zase přijeli a pak jsme byli na návštěvě, kde se mu vůbec nelíbilo, protože prcek štěkal a to je jedna z mála věcí, které Muffy ještě slyší :-( Dostal dobrou večeři a je rád, že má svůj klid.
 • 20. března 2011 - Po nedávném semináři zaměřeném na shaping jsem se rozhodla zkusit, jestli to fakticky funguje úplně na všechna zvířata, tedy i na téměř patnáctiletého pana Hušenku. Začala jsem ho tedy učit cvik: bude sedět a levou packu položí na kelímek, který je dnem vzhůru před ním. A ono to opravdu fungovalo! Takže teď jsme ve fázi, kdy na třetí nebo čtvrtý pokus už to zvládne, ještě budeme procvičovat a apk přidáme povel (který si ještě musím vymyslet). Byla jsem překvapená, jak rychle mu to šlo, jak po pár pokusech chápal, za co dostává odměnu, a jak se to snažil opakovat.
 • 1. března 2011 - Hodná teta Hanka nám dneska hlídala Hušenku, protože jsme s Bodiem jeli řešit zoubek. Muffy si asi dvě hodiny užíval to, že jsme my dva i teta doma a on je jediný pes v celém bytě :-) Přesto myslím, že prcka hledal. Teď ho se zájmem očichává.
 • 25. února 2011 - Dnes jsme měli na cvičáku schůzi ZKO. S Pavlíkem jsme kvůli tomu už včera přijeli z Brna a ráno nešli do práce ;-) Vzala jsem tam s sebou Bodieho a Muffyho, aby měl nějaké vzrůšo, ale vůbec se mu to nelíbilo (i když větší scény dělal Boďák). Museli jsme ho mít na klíně. Btw, byla jsem zvolena jednatelkou :-X
 • 12. února 2011 - Ráno nás Muffy vzbudil tím, že se začal nadavovat. Hned jsem vyskočila a zjistila, že mu strašně žgrundá v břiše. Sice nic nevyzvracel a venku ani průjem neměl, ale když se nadavoval i po ranním léku na srdíčko, zavolala jsem na veterinu a jeli jsme tam. Teplotu dnes Muffy měl 37,3 °C, což je na něho docela dost. Dostal injekci na uvolnění střev, nařízenou hladovku, večer zkusíme trochu rozvařené rýže s mrkví a snad to bude dobré. Pro jistotu nám dali i nějaké kapsle na průjem, tak uvidíme.
 • 11. února 2011 - Dnes večer jsme byli na očkování. Muffi váží 11,6 kg, teplotu měl 36,5 °C, což je docela dobré (na něho). Brali jsme taky granule a doplňovali léky. V ordinaci dostali s Bodiem spoustu pamlsků :-)
 • 5. února 2011 - V Brně byla MVP, kam jsme se šli s Bodiem podívat. Hušenka ovšem výstavy z duše nesnáší, navíc ještě není úplně fit, takže jsem mu domluvila na hlídání svého bratříčka. Myslím, že Muffy byl zcela nadšen, protože prý jak jsme odešli, zalezl do pelechu a celou dobu spal. Když jsme se vrátili, musela jsem ho probudit. Snad se zase jednou nerušeně vyspinkal :-)
 • 31. ledna 2011 - Ráno jsme byli na kontrole na veterině, ale bohužel tam byla jiná paní doktorka, než jsme chtěli (chtěla jsem, aby ho viděla ta samá, se kterou jsme tu mrtvici řešili). Nevadí, stejně ho prohlédla, vyzkoušela reflexy, teplota opět 36 °C (uff) a dostali jsme další Prednisony, které teďka budeme dávat obden. Prý už ta dávka je stejně podhodnocená, takže to nemá moc žádný účinek, tak snad nebude s vysazováním problém.
 • 30. ledna 2011 - Muffy se vzpamatovává docela dobře, byli jsme na návštěvě u našich na dědině, takže tam chodil i na volno a honil prcka. Zítra ráno jedeme na kontrolu na veterinu, čeká nás vysazování Prednisonu. Dnes má náš prcek narozeniny, a aby mu Muffy nezáviděl, vytáhla jsem mu po delší době konga pro seniory a dala do něho pár suchárků - to se mu líbilo :-)
 • 25. ledna 2011 - Ráno jsme byli na krátké procházce, Muffy několikrát zvedl nožičku u stromu! Odpoledne jsem brala ven oba hafoše naráz, takže jsme museli (kvůli Bodiemu) udělat delší okruh než jen kolem domu, a to Muffy taky zvládnul - sice pomalu, ale sám. No a večer jsme udělali procházku standardní. Takže venčení máme snad vyřešené. Volala jsem paní doktorce, že je Muffy lepší, a domluvily jsme se, že budeme dávat Prednison a koncem týdne se přijedem ukázat. Snad se ještě zlepší ta jeho hlava, momentálně ji má natočenou skoro kolmo k zemi...
 • 24. ledna 2011 - Během noc asi zabral Prednison a Muffy, který od soboty ležel v poloze na pravém boku, se sám otočil na levý bok. Taky vypil nezvyklé množství vody. Ráno už venku zapojil zadní nohy a vydržel sedět sám, v postroji chvíli stál. Zatím se nevyčůral, ale doma už pochodoval po koberci. Musíme s ním začít chodit, aby se mu rozhýbala střeva. Pokud se nevyčůrá sám, pojedem večer zase na veterinu... Večer: Naštěstí se Muffy po poledni rozhodl, že chce jít ven, a tam se pak hóóódně vyčůral. Odpoledne prospal, ale večer už se pokoušel značkovat a dokonce udělal bobek! To by člověk nevěřil, jakou můžou udělat radost střevní pochody...
 • 23. ledna 2011 - O půlnoci jsem volala na pohotovost opět, protože Muffyho stav se zhoršil. Večer se ještě jakžtakž udržel v sedě, ale pak už si sotva zvedl hlavu. Dostali jsme instrukci počkat do rána, protože po té večerní injekci by se stejně nedalo nic dělat. Ráno byl stav stejný, což je dobře, že se to nezhoršilo. Několikrát jsme byli venku, aby se Muffy mohl vyvenčit, ale vzhledem k tomu, že se neudrží na nohách, z něho nic nevyšlo. Takže odpoledne jsem znovu volala paní doktorce, abysme se domluvily, co dál. Večer jsme jeli na veterinu, kde ho museli vycévkovat. Muffymu se viditelně ulevilo, měl už plné bříško. Taky se ukázalo, že má v močové trubici kameny, kvůli kterým mu čůrání nešlo. Doma pak dostal 3 Prednisony a další léky, pár granulí namočených ve vodě a na prstu rýžovou kaši.
 • 22. ledna 2011 - Před večerní procházkou se Muffy pokoušel posadit v pelíškou, ale nedařilo se mu to. Letmý pohed na oči mi stačil, abych viděla, že ho zase zlobí hlavička, takže jsme okamžitě volali na pohotovost, že Muffy má opět mrtvici :-( Paní doktorka ho prohlédla, vyzkoušela reflexy a dala mu injekci. Domů jsme dostali zásobu Prednisonu a budeme se modlit.
 • 16. ledna 2011 - Jelikož jsme se chystali na návštěvu v Lipníku, musela jsem Muffyho zase jednou učesat. Za tím účelem jsem si radši přirazila trimovací stůl až ke zdi v rohu, protože Muffy má sklon vrhat se dolů. Při té příležitosti jsem mu i ostříhala hlavičku, takže má ušiska jako netopýr.
 • 10. ledna 2011 - Po asi měsíci používání přípravku Platinum Oral Clean + Care Classic musím říct, že se na Muffyho zubech asi opravdu něco děje. Nevěřila jsem tomu moc, ale vypadá to, že to snad zabírá :-) Budeme pokračovat v ošetřování, možná pořídíme silnější verzi, a snad se zoubky dostanou do přijatelného stavu.
 • 1. ledna 2011 - Včera jsme jeli s Bodiem na chatu do Beskyd a Muffyho jsme nechali u našich, kde měl klídek a pohodlíčko. Jenom prý po mně smutnil a trochu kňoural. Dnes večer jsme se pro něho vrátili, tak je už spokojený. Doufám, že mu i letos vitalita vydrží a užijeme si spolu ještě nějakou legraci :-*
 • 24. prosince 2010 - A zase Vánoce! Muffy si pod stromečkem bezpečně našel dárek od tety Hanky, přestože byl dobře zabalený, poznal v něm střeva :-) Hračky mu sebral Bodie, ale Muffymu zůstal krásný nový pelíšek od Pavlíka, ve kterém ho budeme vozit v autě.
 • 5. prosince 2010 - Muffy nás doprovázel na Mikulášský závod v poslušnosti, kterého se účastnil Bodie. Nakonec jsem ho přihlásila na extra cvik štěkání, který zvládnul, a maxitunel, který nezvládnul - ze dvou třetin se vždycky vrátil. Nelíbilo se mu, že je zima a že tam štěkají psi, ale jinak to snášel v pohodě :-)
 • 3. prosince 2010 - Venku se stále drží sníh, Muffyho to ale nijak nevzrušuje. Do hlubokého sněhu se pustí málokdy, radši chodí po udusaných chodníčcích. Občas máme ale problém, když je před domem chodník hodně posolený, že Muffy zůstane stát se zvedlou nožičkou nebo dvěma a musí ho domů odnést :-(
 • 29. listopadu 2010 - Včera měl Muffy první den po vysazení Prednisonu, naštěstí se na něm neprojevila žádná nežádoucí reakce, s prckem si hraje, venku pobíhá ve sněhu a chuť do jídla má pořád obrovskou - snad je to i tím, že mi zbylo trošku masa z kačeny, tak ho teď hafoši dostávají do granulí :-)
 • 24. listopadu 2010 - Byli jsme na kontrole na veterině, protože už nám zbývá jen poslední dávka Prednisonu. Muffy nejdřív otravoval sestřičku, když paní doktorka vyšetřovala Bodieho, aby mu dala pamlsek, a potom, když přišel na řadu a na stůl on, se mu to vůbec nelíbilo. Paní doktorka mu zkoušela reflex, že mu vezme tlapku a překlopí ji horní stranou dolů - pejsek by ji měl hned vrátit a stoupnout si na polštářky, ale Muffy si asi myslel, že mu utírá packy, takže jí ty packy podával :-)
 • 20. listopadu 2010 - Dnes jsem věnovala pět hodin trimování Bodieho, ale Muffy taky potřeboval rozčesat vousy. Jelikož je v rekonvalescenci, trápila jsem ho jen chvíli a během čtvrt hodiny jsem mu ostříhala krk, uši (uajímavé, že Muffymu chlupy v uších téměř nerostou, zato prcek jich má uši plné) a zadek, rozčesala vousy, prohrábla nohy a přistřihla obočí. Úspěch je, že mi nespadl z trimovacího stolu, i když se o to zatvrzele snažil. Jak jsem si dřív pochvalovala, že sice česání nerad, ale útrpně ho snese, tak teď se veškerá péče mění v boj...
 • 17. listopadu 2010 - Ráno jsme vyrazili na nákupy, a tak jsme požádali hlídací tetu Hanku, aby nám na hafoše dohlédla. Když jsme se vrátili, šli jsme ji doprovodit k autobusu až úplně dolů a odtamtud jsme zase vyšli kopec zpátky. Muffy se držel úžasně, celou cestu volně klusal, držel si tempo, i když jsem zpomalila. Po hodinové procházce si ještě doma chtěl hrát s ponožkama (ale prcek mu je sebral...). Pořád ještě dostává Prednison, od soboty už bude dostávat jen půl tabletky obden, ale snad ho ta energie neopustí :-)
 • 12. listopadu 2010 - Muffy hezky papá léky, díky kterým má taky pořád chuť na nějakou ňamku. Přepnuli jsme na vodítko a flexu, chodíme na normální procházky a Muffy se občas pokouší honit prcka... Doufám, že mu to vydrží :-)
 • 6. listopadu 2010 - Byli jsme ráno na kontrole na veterině, paní doktorka Muffymu zkontrolovala reflexy a poslechla si ho, protože od večera pokašlává. Dostali jsme Prednison a návod na dávkování, sirup proti kašli a taky tabletky Liver na játra. Muffy chodí pro jistotu v postroji a na krátkém vodítku, ale dnes zvládnul celou standardizovanou procházku sám a v tempu, akorát při zvedání nožičky občas neudrží rovnováhu. Žere jako divý, protože Prednison podporuje chuť k jídlu, a to ještě nevím, co s ním udělají ty jaterní tabletky, které mají mít stejný účinek.
 • 5. listopadu 2010 - Vypadá to nadějně, po včerejší injekci a půldenním prospání je Muffy aktivní až moc, všude se hrne, ale nožičky má pořád roztřesené. Hlavně pomalejší pohyb a jemnou motoriku (něco si vzít z ruky) nezvládá úplně dobře, ale když venku nabere směr a rychlost, tak klidně i kluše. Dnes ráno dostal Prednison. Včera jsem si volala na výsledky krevních testů a až na zvýšené hodnoty jater byly v pořádku.
 • 4. listopadu 2010 - Kolem třetí nebo čtvrté ráno přišla další mrtvice, tentokrát silnější. Muffy chodí velmi nejistě. Na veterině dostal injekci Colvasone a paní doktorka mu vzala krev, protože se jí nelíbilo, že je nějaký nafouklý. Taky mu vyzkoušela reflexy, které se zdály být v normě. Cestou domů se zvládnul sám vyvenčit, i když ujde jen pár kroků. Budu se modlit, aby se jeho stav jen zlepšoval.
 • 3. listopadu 2010 - Včera v noci kolem půl jedenácté Muffy znovu prodělal mrtvici, naštěstí jenom ve slabé formě. Hned jak jsme viděli, že zavrávoral a těkají mu oči, volali jsme na pohotovost, ale než jsem vytočila číslo, přešlo to. Paní na pohotovosti mi řekla, že jestli to přešlo, máme ho sledovat, přijet máme až pokud by se to zhoršilo. V noci spal klidně (na rozdíl ode mě...) a ráno jsme jeli na veterinu, paní doktorka ho prohlédla, reflexy má v pořádku, zorničky reagují bez problémů, chodí sám, dokonce se s prckem honili, jako by se nic nestalo. Blbé je, že se to může stát kdykoli znovu... Večer: Mezi půl čtvrtou a pátou přišly další tři záchvaty, které zase rychle samy odezněly. Muffy se prospal a na večerní procházce dokonce přeskočil obrubník.
 • 30. října 2010 - Muffy nás doprovodil na veterinu, kam jsme jeli s Bodiem, který kašle. Nelíbilo se mu, že něco děláme s Boďákem na vyšetřovacím stole a on tam nevidí a potom na všechny dupal, že chce pamlsek. Když už jsme tam byli, vzala jsem mu další dávku Karsivanu a zvážila jsem ho (11 kg... myslela jsem, že už má víc, ale i tak mu asi upravím krmnou dávku). Uvidíme, jestli taky nezačne kašlat.
 • 19. října 2010 - Muffy s Pavlíkem přišli mně a Bodiemu naproti na cvičák Na Ostrově a potom jsme se prošli výběhem pro psy. Chodník tam je zrovna ve výstavbě, na některých místech jsou tam jen kameny, což se Muffymu vůbec nelíbilo, ale zvládnul to, a potom dokonce reagoval i na Pavlíkův povel „Pozor na tu díru, ať do ní nespadneš!“ a promptně se jí vyhnul :-)
 • 10. října 2010 - Udělali jsme si výlet do Českých Budějovic, kde Muffy podporoval Bodieho při jeho posledním vystavení v dorostu. Cestu zvládnul bez problémů, na výstavě se mu nelíbilo, ale nebyli jsme tam moc dlouho, takže to snesl :-)
 • 3. října 2010 - Včera jsme s Muffym a Bodiem byli od oběda na oslavě sedmdesátin Pavlíkovy babičky. Hafošci se chovali slušně, ale Muffyho to nebavilo a tak se průběžně snažil nacpat někomu (komukoli) na klín... Jak jsme nasedli do auta, hned spokojeně usnul. Taky jsem našla pár fotek ještě z Velikonoc, takže se teď můžete zamyslet, jestli se vám Muffy líbí víc s ušima nahoru nebo dolů :-)
 • 26. září 2010 - Tento víkend nás Muffy doprovázel na dvě výstavy, na které byl přihlášený Bodie - OKV kníračů v Úvalně a NV v Brně. Nelíbilo se mu ani na jedné, v Úvalně Boďák štěkal tak pronikavě, že se Muffy schovával  nás na klíně, a na národce (a to byl vrchol všeho!) pršelo a pršelo... Je rád, že už je doma v suchu a teple a hlavně v klidu.
 • 22. září 2010 - Muffy většinu dne prospí, kromě doby, kdy se pere s Bodiem, takže není moc co psát (a jsem za to ráda...). Kamarád mi poslal odkaz na video a já říkám: všichni, kdo s pejsky cvičíte, ukažte, co umíte vy! :-)
 • 29. srpna 2010 - Ráno jsem Muffyho vzala na stopu. Našlápla jsem mu 20 kroků s miskou na konci a pamlsky v průběhu stopy. Muffy šel se zájmem, ale hrozně pomalu, a snažil se vyhýbat trsům mokré trávy :-) Ale mističku si našel a pak ji asi pět minut žral...
 • 20. srpna 2010 - Včera jsme se stavovali na veterině pro další dávku Karsivanu (dává se dvakrát denně a jedna tabletka stojí cca 6 korun...). Zjistila jsem, že Muffy už se do ordinace žene sám, protože od února mu zaplaťpánbůh nic nedělali, akorát se zvážil a dohlížel na Bodieho a dostával pamlsky. Dnes ráno jsem ho ostříhala, protože byl hrozně huňatý a s trimováním mám dost práce u Bodieho. Pak jsem ho ještě vykoupala (abych smyla zbytky ostříhaných chlupů) a po vyručníkování jsem mu oblékla teplý kabátek. Potom s Boďákem lítali po bytě a poprali se o kostičku... Stojí mi to za těch dvanáct korun denně? ;-)
 • 15. srpna 2010 - Muffy dělal Bodiemu doprovod na krajské výstavě psů. Počasí mu vůbec nepřálo, nejdřív přišel slejvák jako hrom a zbytek dne pařilo slunko. Teda to sluníčko si asi užíval, protože nechtěl zůstat ve stínu.
 • 10. srpna 2010 - Antonio Banderas má dnes narozeniny, Muffy dnes slaví 14. „přineseniny“. Před čtrnácti lety jsem ho poprvé držela v náručí, když jsme si ho autem vezli domů od mámy, a v té chvíli jsem mu slíbila, že se o něho postarám. Zatím dělám, co můžu, a snad se mi to docela daří. Aspoň Muffy si nestěžuje. Na oslavu dostal k snídani zbytek Bodieho konzervy a teď leží v boudě a spokojeně píská :-)
 • 9. srpna 2010 - Muffy dělal doprovod Bodiemu na veterinu. Chudák Bodášek tam trpěl, ale nakonec to byl Muffy, kdo dostal dva pamlsky :-) Říkal, že to byl dobrý obchod ;-)
 • 30. července 2010 - Vrátili jsme se z dovolené a hned jsme si vyzvedli u našich Muffyho. Byl prý celý týden hodný, pořád spal, na procházkách se vlekl a nechtěl jíst pilulky... ale jinak zlatíčko :-)
 • 24. července 2010 - Včera jsme byli na veterině, potřebovala jsem pro Muffyho granule, a při té příležitosti jsem paní doktorku požádala i o Karsivan. Je to geriatrikum, Muffy ho dostávala několik týdnů v zimě (po mrtvici) a já doufám, že mu pomůže překonat ta vedra (teď má sice být chladno, ale myslím, že léto ještě přijde...). Zítra odjíždíme do Jeseníků na dovolenou. Vzhledem k tomu, že plánujeme výlety a počasí může být jakékoli, Muffyho si nechají na prázdniny naši. Takže věřím, že si užije trochu toho klidu, hlazení, rozmazlování a chládku v domě ;-)
 • 16. července 2010 - Snad aby to Bodiemu nebylo líto, dostal včera večer průjem i Muffy. Hned dostal Attapectin, ale muselo se s ním jít ještě jednou v noci. Teď ráno už vypadal líp. Pár dní bude dostávat jen svoje veterinární dietní granule a nebudeme chodit moc na slunko.
 • 11. července 2010 - Brzo ráno (v 7 hodin) jsme vyrazili z Vítové na výlet i s Muffym, protože plánovaná cesta vedla lesem - tedy ve stínu. Muffy se držel, do kopce se sice vlekl, ale na rovince klidně i běžel. Bodie ho kupodivu zlobil jen na rovinkách, jinak asi pochopil, že Muffy má co dělat, aby hýbal nožičkama. Na ruce jsem ho brala jenom přes dřevěnou lávku, aby mu tam nezůstala nožička. Vrátili jsme se až o půl jedenácté, takže se zas jednou prošel pořádně :-)
 • 4. července 2010 - Využili jsme ranního chládku a jeli na výlet do Mariánského údolí. Procházka trvala od 8:14 do cca 11 hodin, Muffy se obdivuhodně držel (kvůli němu jsme zvolili trasu pro vozíčkáře). (No jasně, kvůli němu :-P) Po dlouhé době se Muffy zase trošku namočil, dokonce do vody dostal i Bodieho :-)
 • 1. července 2010 - Náš Ondra měl promoce a po oficiální akci jsme byli s hafákama v hospodě. Měli dobrou klimatizaci, takže Muffy zalezl pod stůl a celou dobu spinkal.
 • 29. června 2010 - Dnes jsme byli na návštěvě v Soběšicích a Muffy tam ukazoval, jak se má chovat vychovaný pejsek :-) Ani když ho Ivuška vyháněla, neohrazoval se.
 • 26. června 2010 - Muffy nám dělal doprovod, když jsme vystavovali Bodieho, a přes nečekané vedro to zvládnul v pohodě. Škoda, že je kastrovaný, byla bych ho bývala taky přihlásila...
 • 25. června 2010 - Dnes jsme byli na cvičáku. Pro mě to byla poslední hodina jako vedoucí, holky mi na památku věnovaly mikinu KK Argus Zlín... Úplně mě to rozbrečelo :-) Ale my se ještě vrátíme, nehodlám se vzdát členství, jen nás už nebaví muset cestovat z Brna do Zlína každý týden... A taky to neznamená, že si občas nezacvičím s Muwínkem ;-)
 • 23. června 2010 - Muffy  14. narozeniny!
 • 20. června 2010 - Anetka s Deniskou pořádaly závody (původně měly být ve Štípě u Zlína, ale nakonec se musely přesunout do Kostelce). Účastnila jsem se jako rozhodčí poslušnosti začátečníků. Krom toho jsem taky Muffyho přihlásila na poslušnost - zkouškaři a na agility - veteráni a na výstavu a na senior handling... Udělal mi obrovskou radost, že krásně zvládnul i hnusné počasí (pršelo), na poslušnosti odpracoval, co uměl, ale s mladýma pejskama už se nemůže rovnat. A taky učit ho ve čtrnácti letech plížení mi nějak nevyšlo. Na agility měl překážky shozené na zem, přesto měl v prvním běhu problém vyběhnout na áčko - musela jsem ho popostrčit. I tak jsme byli jediní veteráni, kteří doběhli oba běhy :-) Na výstavě a handlingu se vystavoval moc pěkně, je radost s ním pracovat. Suma sumárum: agility veteráni 1. místo, senior handling 3. místo, vítěz třídy veteránů. Cool, další dva pohárky do sbírky. :-)
 • 18. června 2010 - Dnes nebylo horko, takže se Muffy zase jednou podíval na cvičák. Choval se velmi způsobně, snad jen by na mě nemusel štěkat, kdykoli se dám s někým do řeči...
 • 11. června 2010 - Přišla vedra, tak jsem se ani nepokoušela Muffyho dnes vytáhnout na cvičák... Hlásil, že bude 36 °C. Muffyho tělesná teplota bývá mezi 35 °C a 36 °C. To by asi nedopadlo dobře... Takže dnes večer byli oba naši fousáčci stejně aktivní - spali :-)
 • 5. června 2010 - Trošku jsem Muffyho poupravila na hlavě - ostříhala jsem mu ušiska a přistřihla obočí, takže je z něho zase jednou fešák :-) Taky jsem mu sjela strojkem krk, takže mu je teď velký obojek...
 • 3. června 2010 - Včera jsme jeli k Bodieho paní chovatelce a Muffy jel pochopitelně s námi. Tentokrát se na něho smečka paní chovatelky nevrhla (odnesl to Bodie), a tak si mohl všechno v klidu očmuchat. Je zajímavé, jak se za těch pár roků změnila kníračům srst - zatímco Muffy prakticky nemá podsadu, Bodie je v podstatě koule podsady :-)
 • 30. května 2010 - Porouchalo se nám autíčko (upadl výfuk), takže jsme museli  nečekaně zůstat přes noc v Lipníku. Muffymu naštěstí stačí deka, aby se cítil (skoro) jako doma. Samozřejmě musel dopoledne pomáhat Pavlíkově mamince vařit... Večer jsem na hafáky nakapala exSpot proti klíšťatům, protože jsem z Muffyho vytáhla klíště, na kterém bylo přisáté jiné klíště :-X
 • 28. května 2010 - Udělalo se nějak teplo a Muffymu se nechtělo moc chodit ani na procházce, natož aby dělal šaška na cvičáku, takže zůstal doma a měl chvilku klid i od Bodieho. Na cvičáku se mě všichni ptali, kde mám malého, protože si mysleli, že Bodie je Muffy (už je véééliký). Lidi, a co ten ocásek, hm? ;-)
 • 25. května 2010 - Muffymu pomalu docházejí léky na srdíčko, tak jsme jeli na veterinu pro další. Malý Bodie tam celou dobu štěkal na paní doktorku a Muffy měl zřejmě pocit, že je proto přehlížen, takže se přidal... I když dostali každý několik pamlsků, museli jsme celkem rychle vycouvat, protože byli k neutišení :-) Stihla jsem je ale zvážit - Muffy má 10,4 kg.
 • 23. května 2010 - Po X letech jsem Muffyho zase vytáhla na stopu. Nemůžu uvěřit, že se nám kdysi podařilo splnit stopu v TARTové stopařské speciálce (cizí, 600 kroků, 2 pravé úhly, 2 předměty, hodiny stará)... Dnes jsem mu našlápla 40 kroků do mírného oblouky složeného za tří rovných úseků, cca po deseti krocích byl pamlsek a na konci mistička. No, mističku našel :-) To předtím bylo poměrně váhavé, spíš jen tak odhadoval, kam by to asi mohlo vést. Snad to bylo tím, že to byla na něho příliš snadná stopa... :-) Ale stejně je to šikulka, že se mu ještě chce čuchat!
 • 22. května 2010 - Muffy byl opět na Bambiriádě předvádět poslušnost :-) Tentokrát jsem odmítala komentovat, ale on stejně nebyl k dispozici mikrofon, takže jsem jen velela... Muffy stále ještě pracuje velice pěkně, jen snad o chlup pomalejc, než by se mi líbilo...
 • 20. května 2010 - Včera jsem Muffyho znovu odčervila, protože jsem odčervovala malého. Přidala jsem do fotogalerie pár fotek ze života.
 • 10. května 2010 - Kulhání postupně vymizelo, přesto se Muffy na procházkách vleče. Připisuju to teplému počasí... a samozřejmě těm předchozím téměř čtrnácti rokům, kdy jsem ho nutila skákat přes metrovku, přes zadní opěradlo křesla, chodit po schodech z osmého patra, běhat vedle kola (to teda jenom jednou) a čtyřikrát týdně chodit pěšky na cvičák z kopce a do kopce.
 • 28. dubna 2010 - Včera jsme byli na veterině pro granule. Od soboty mi Muffy celkem dost kulhá, hlavně ráno, ale když se rozhýbe, tak to není poznat, klidně i běhá. Začala jsem mu teda zase dávat Cartillan - tabletky na klouby. Brzo půjdeme na veterinu znovu s malým, takže jestli se to do té doby nezlepší, budeme řešit i Muffyho klouby.
 • 23. dubna 2010 - Muffy dnes na cvičáku měl na starost malého Bodieho, kterého chránil. Fotky od Věrky jsou tady :-)
 • 20. dubna 2010 - Nakapala jsem na Muffyho nějaké svinstvo proti klíšťatům - není to Frontline, ale exSpot (ampulka za 96 korun na 15 kilo) a včera dostal odčervovací prášek (tak velkou tabletku už sem dávno neviděla...), aby s malým byli čistí. Jinak si užívá krmení 4x denně, hlavně ráno tvaroh, a spoooustu pamlsků na procházce. Konečně začal prcka pořádně prohánět. Na Bodáškovy stránky jsem dala jejich společné fotky, které se nepovedly podle mých představ, ale mají výpovědní hodnotu :-)
 • 15. dubna 2010 - Muffy už má deset dní konkurenta :-) Zvládá to vcelku dobře, ale všechno si rozhodně líbit nenechá - a tak to má být!
 • 5. dubna 2010 - Velikonoční pondělí patří tradičně Velikonočnímu pochodu se psy, který pořádáme. Dnes nám ovšem nepřálo počasí, sešlo se nás jen 6 lidí a 7 psů :-) Udělali jsme si půlhodinkovou procházku v dešti a v lese. A večer jsme Muffymu přivezli kamaráda ;-)
 • 26. března 2010 - Muffy se dnes na cvičáku šikovně připletl Věrce do záběru, takže tady najdete i čtyři jeho fotky.
 • 21. března 2010 - Dnes jsme s Muffym byli na návštěvě. :-)
 • 8. března 2010 - Dnes jsme podlehli mé vášni a pořídili Muffymu trimovací stůl. Nezdálo se mi ideální stříhat ho na kuchyňském stole a na zemi to prostě nešlo, takže jsme to vyřešili profesionálně.
 • 14. února 2010 - Byli jsme s Muffym na každoročním očkování, tentokrát na brněnské veterině. Paní doktorka mu dlouho poslouchala srdíčko a pak řekla, že je (srdíčko) v podstatě v pořádku. Aspoň nějaký význam to má, že mu každé ráno dávám tabletku... Teplotu měl 38,1 °C, což je na něho, který ji míval klidně kolem 36 °C, velikánský úspěch :-)
 • 6. února 2010 - Muffy zůstal u našich a my jsme s Pavlíkem vyrazili na výstavu, kde jsme nakoupili hromadu věcí, o kterých se nebudu rozepisovat :-) Muffymu jsme přivezli vzorek granulí Platinum, které jsou výborné jako pamlsky.
 • 5. února 2010 - Dnes by Muffy po hrozně dlouhé době zase na cvičáku :-) Byl moc hodný, když mě zrovna slyšel, a celou dobu chodil v oblečku, takže doufám, že ani neprochladl :-)
 • 22. ledna 2010 - V neděli jsme konečně úplně vysadili Prednison, takže tohle by mělo být za námi :-) Včera večer si ale Muffy vymyslel pro změnu další průjem, takže jsme jeli rovnou na veterinu, kde dostal injekci na zklidnění střev. Taky máme dávat 3x denně 2 tablety Attapectinu. Ty dvě, které dostal včera večer, mu ovšem způsobily v noci velké kručení v bříšku :-( Dnes ráno už je lepší, ale třikrát denně Attapectin, aby byl v odstupu dvou hodin od ostatních léků, bude vyžadovat nějaké výpočty. Stejně si myslím, že si to Muffy vsugeroval, abych ho dnes nemohla vzít na cvičák...
 • 8. ledna 2010 - Muffymu se daří dobře, dnes zvládl být chvíli doma sám a taky cestu autem sám na zadním sedadle - chtěli jsme jet ze Zlína do Brna, ale u Holešova jsme to kvůli kalamitě otočili :-( Přidala jsem na stránky rubriku Zdraví, snad to nějakému zoufalci pomůže poznat, kdy všeho nechat a jet na veterinu :-)
 • 6. ledna 2010 - Včera jsme byli na veterině, protože Muffy měl ráno průjem a odpoledne mu šíleně kručelo v břiše. Zrovna je prý rozšířená nějaká průjmovitá choroba. Dostal injekci na uvolnění střev, ale antibiotika paní doktorka nenasazovala, protože by to bylo příliš agresivní. Dáváme 2x denně Attapectin (sesynchronizovat to s ostatními léky je docela zábavné, protože by mezi nimi měl být odstup aspoň 2 hodiny). Když jsme se vrátili z veteriny, byl Muffy veselejší, hrál si a nažral se, dnes ráno udělal poctivý bobek.
 • 1. ledna 2010 - Muffy už je asi definitivně hluchý, protože nereagoval na jedinou silvestrovskou petardu :-) Do nového roku si přejeme zdraví... a zdraví... a zdraví!
 • 29. prosince 2009 - Momentální stav: v normále :-) Na procházky chodíme na osmimetrovém vodítku, Muffy zvládá chodit do kopce, z kopce, po schodech a všechno ostatní, dokonce jsme si zopakovali i kladinu a slalom ve výběhu pro psy. Ráno jsme byli znovu u paní doktorky, aby ho viděla, a plán léčby je následující: 4 dny 1/4 tablety Prednison 20mg, další 4 dny 1/2 tablety Prednison 5mg, další 4 dny obden 1/2 tablety Prednison 5mg, k tomu každé ráno Enap na srdce a nově i ráno a večer Karsivan (geriatrikum na celkové povzbuzení organismu). Poslední jmenovaný lék jsme dostali v reakci na mou stížnost, že když Muffy usíná, tak hrozně hlasitě dýchá. Paní doktorka si ho poslechla, ale zdál se jí dobrý, takže nám předepsala takové povzbuzovadlo. Vzhledem k tomu, že už díky tomu Prednisonu je Muffy neobvykle aktivní, se obávám o naše duševní zdraví :-)
 • 24. prosince 2009 - Letos jsme si poprvé s Pavlíkem udělali Vánoce sami pro sebe (a Hušenku). Nestihla jsem uklidit ani pořádně napéct, ale nemohla jsem si přát Muffyho v lepší kondici (když vezmu v úvahu to, co se nám stalo). Dostal krásného plyšového supa a pískací kalhoty s přetahovadlem, ale největší radost mu udělal balíček sušených střev :-)
 • 17.prosince 2009 - Dnes jsme byli na kontrole. Paní doktorka vyzkoušela Muffymu všechny možné reflexy a všechno je v pořádku :-) Akorát levou zadní nohu má línou :-) Teď začínáme pomalu snižovat dávky Prednisonu a uvidíme.
 • 16. prosince 2009 - Hlásím velký pokrok :-) Muffy chodí na procházky na krátkém vodítku a v postroji, rovně se pohybuje už poměrně s jistotou, po šikmé ploše má trochu problém, ale umí se s tím poprat. Zvládá tahat na všechny strany :-) Když si značkuje sloupy, na levé noze se udrží, na pravé ještě někdy ne, ale někdy zase jo. Už chodí i po bytě (máme plovoucí podlahy) bez jištění, ale zatím ještě nezvládá se otřepat. Když chodí, drží hlavu pěkně rovně, ale když sedí nebo se zamyslí, má ji nakloněnou na pravou stranu. S tím už asi nic neuděláme... Děkuju všem, kteří nám drželi palce!
 • 14. prosince 2009 - Dneska ráno Muffy zvednul nožičku u sloupu :-) Musela jsem ho sice podepřít, ale stejně je to úspěch. Děláme pomalu pokroky, zkoušíme chodit, ale včera na kontrole mě paní doktorka upozornila, že jakmile Muffy ucítí, že ho držím, hned se přestane snažit, takže už žádné opatrné přidržování - jistíme ho postrojem. Co se týká vyšetření krve, které se dělalo v pátek, je všechno v normě, jen hodnoty bílých krvinek, bilirubinu a ALT jsou u horní hranice. S ohledem na jeho věk a momentální stav je to ale příznivý výsledek. Dostali jsme taky laktulózu, abysme mu usnadnili... hm, vyprazdňování. Nezbývá než se snažit a vydržet :-)
 • 11. prosince 2009 - Včera u Muffyho došlo ke třem záchvatům (podobným epileptickým). Stav se i přesto stále lepší, dnes v čekárně na veterině celou dobu seděl a cestou zpátky taky. Máme ho pomalu začít nutit do chůze. Poslali jsme krev na vyšetření, tak uvidíme, jestli se zbytek těla drží.
 • 10. prosince 2009 - Muffyho stav se velmi pomalu zlepšuje. Vnímá nás, zvedá hlavu, už si i sedne, ale ve stoje se neudrží a přepadává na pravou stranu. Zato může hýbat všema nohama, do jídla chuť má (a jakou!) a ráno se dokonce podrbal za uchem :-) Ovšem nechce pít, takže dostává ráno a večer infuzi - zvládáme to doma. Držte nám palce.
 • 8. prosince 2009 - Dnes odpoledne prodělal Muffy mrtvici. Bohužel jsem ji nepoznala, jinak bych ho dostala na veterinu nejméně o půl hodiny dřív. Dostal infuzi a kortikoidy. Víc dělat nemůžeme, teď je to na něm.
 • 22. října 2009 - Byli jsme na kontrole, vyšetření krve neukázalo nic. Ale Muffy už je dobrý. Paní doktorka nám navrhla začít dávat léky na srdíčko... Inu, stárne nám, chlapec.
 • 20. října 2009 - V noci bylo Muffymu špatně, tak jsme na nic nečekali a hned ráno vyrazili na veterinu. Dostal obvyklé injekce (viz níže) a navíc jsme mu nechali odebrat krev. Doufám, že se z ní podaří zjistit příčina těch jeho chronických zažívacích problémů.
 • 17. srpna 2009 - Dnes jsme byli na kontrole a vzali jsme si na zkoušku pytlík granulí Hill's I/D. Muffymu kupodivu chutnají i suché granule... i když konzerva víc :-)
 • 15. srpna 2009 - Muffy ja nadšený, že dostává třikrát denně dobroučkou konzervu, a chutě se zotavuje.
 • 13. srpna 2009 - Třináctka se začíná projevovat, zažívací problémy přerostly obvyklý rozměr a byli jsme ráno v Brně na veterině. Muffy dostal injekce proti zvracení a bolení bříška a antibiotika, které po poledni konečně zabraly. Paní doktorka nám taky doporučila popřemýšlet o nějaké veterinární dietě, tak to zvažujeme.
 • 10. srpna 2009 - Právě před třinácti lety jsme si Muffyho přivezli od pana chovatele. Byl to tenkrát takový malý černobílý čertík, hned si zvyknul na novou smečku a vůbec se mu nestýskalo. A vida, vyrostl z něho šampión :-) Dnes v noci mu ale nějak nebylo dobře, takže žádná oslava ani dortík zatím nebude...
 • 28. června 2009 - Byli jsme se s Muffym podívat na Intercanisu, protože jsem mu slíbila, že mu tam koupím dárek k narozeninám. Asi, chudák, nečekal, že to bude nový obojek a vodítko... ale vzali jsme i nějaké pamlsky, takže zkrátka určitě nepřijde.
 • 23. června 2009 - Muffymu je dnes právě třináct roků. Den prožil klidně, je s námi v Brně, štěkal na kindrvajíčka (momentálně nejoblíbenější hračka, protože když na ni štěká dost dlouho, někdo se zvedne a dá mu do vajíčka nějakou dobrotu... dobře nás má vycvičené), k večeři dostal rybu a těstoviny. Těstoviny vyházel z misky, pak na jednu šlápl a stál  se zvedlou nožičkou a vyděšeným pohledem u misky, dokud jsem mu ji neodlepila z tlapky. Dárek bude až po (nebo na) Intercanisu.
 • 19. června 2009 - Státnice jsou úspěšně za mnou, zítra si uděláme s Pavlíkem výlet (když nebude pršet), a potom si přivezu Muffyho do Brna více či méně na trvalo... Pořád bych ale ráda jezdila na náš cvičák do Zlína - uvidíme, jak se to vyvrbí.
 • 13. června 2009 - Ukázali jsme se na předváděčce v rámci slavnostní  Akademie DDM Astra. V tutéž dobu se konalo i vystoupení ve Štípě, takže účast v naší skupině byla slabá :-( Naštěstí nás zachránily děti z kroužku mladých výcvikářů, kterým mockrát děkuji!
 • 25. dubna 2009 - Vrátili jsme se s Pavlíkem z výletu do Londýna. Muffymu jsem nic nepřivezla, protože jsme žádný psí obchod ani nenašli :-( Navíc finišuju diplomku, takže ho uvidím, až práci odevzdám..
 • 13. dubna 2009 - Byli jsme na tradičním Velikonočním pochodu se psy. Po návratu jsme sbalili Muffyho a odvezli si ho na zkušenou do Brna.
 • 13. března 2009 - S Pavlíkem jsme si našli byt v Brně. Jelikož plánujeme, že tam bude Muffy bydlet s námi, pořídili jsme mu úžasný nový pelíšek.
 • 14. února 2009 - Je svátek zamilovaných, a tak jsme s Muffym jeli na očkování. Injekci mu dala paní doktorka, kterou ještě neznáme.
 • 7. ledna 2009 - Byli jsme se s Pavlíkem a bez Muffyho podívat na Duo CACIB Brno. Na náš vkus tam bylo moc psů, ale stavili jsme se i u kníračů...
 • 1. ledna 2009 - Nebyla jsem na Silvestra doma, ale Muffy si prý nějaké střelby ani nevšiml... Pozitivní je, že se nebál. Negativní je, že už zřejmě skoro neslyší.
 • 24. prosince 2008 - K Vánocům dostal Muffy plyšového mývala, který vypadá, jako živý... tedy mrtvý mýval. Samou radostí mu už oškubal chlupy v obličeji.
 • 10. prosince 2008 - Už druhý týden ležím s mononukleózou a Muffy je rád, že není doma sám.
 • 17. listopadu 2008 - Pořádali jsme pochod se psy, na kterém jsme nemohli chybět.
 • 18. října 2008 - Bez Muffyho jsem se jela podívat na NVP do Brna, kde jsem si ke dříve zmíněnému strojku na psa koupila i čisticí roztok... a Muffymu granule ANF, které jinak nemůžu sehnat.
 • 10. srpna 2008 - Opět jsou tu narozeniny Antonia Banderase, což znamená, že právě dnes je tomu dvanáct let, co jsme si Muffyho přivezli od pana chovatele. Abych mu ty roky vynahradila, přivezla jsem mu plyšového hada (s náhradními pískátky - geniální!) a nějaké ty dobrotky. Snad zvládneme i nějakou hezkou procházku. Bilancovat snad letos nebudu, konec konců kdykoli si to můžete přečíst na naší úvodní stránce :-)
 • 18. července 2008 - Absolvovali jsme s Muffym již potřetí příměstský tábor jako vedoucí. Po velmi náročném týdnu nás oba bolí hlava i nožičky a těšíme se na zasloužený odpočinek. Musím Muffyho veřejně pochválit, protože jsem ho půjčovala malé Verunce, se kterou celkem ochotně (za pamlsky) cvičil :-)
 • 28. června 2008 - Byla jsem se podívat na MVP Intercanis, tentokrát bez Muffyho, a to hlavně proto, abych mu opatřila ty slíbené dárky. Kromě různých mlsků (sušené rybičky) a granulek (ANF mělo svůj stánek) jsem mu přivezla molitanovou boudu s psychedelickým vzorem a plyšovou kačenku, která dělá „bwaaak“. Sobě, abych si udělala radost, jsem konečně koupila značkový strojek Oster 616. Muffymu se líbí kačenka, o ostatní nejeví větší zájem :-)
 • 23. června 2008 - Dnes Muffy oslavil dvanácté narozeniny. Včera a předevčírem dostal k večeři želatinový dortík s kuřecím masem, mrkví a brambory, který jsem mu vyrobila. Další dárky jsem mu slíbila až po Intercanisu. Do dalších roků mu přeju všecko nejlepší, hlavně aby byl zdravý (konečně chápu, jak je to důležité), aby aspoň trochu viděl, slyšel a aby ho pořád tak bavilo pracovat. Úspěchy už nejsou podstatné... You are my Angel.
 • 15. června 2008 - Pořádali jsme další klubové závody, tentokrát v poslušnosti. Posuzovala jsem kategorii začátečníků a kategorii štěňat, a měla jsem co dělat, abych všem nedala plný počet bodů. S Muffym jsme závodili v kategorii pokročilých (poslušnost dle ZVV1), předvedli jsme celkem slušný výkon, ale obodováni jsme byli spíš „po známosti“ (94 bodů), protože jsme dosáhli na neuvěřitelné druhé místo! U téměř dvanáctiletého psíka je to úctyhodné. Nebyl by to Muffy, aby nevstal na odložení (ale zůstal na místě!) a aby mě nepřekvapil tím, že se zastavil na sestupné desce kladiny, aby se rozhlédnul.
 • 14. června 2008 - V rámci oslav narozenin DDM Astra Zlín jsme měli maličkou předváděčku na parkovišti u Kauflandu. Bohužel jediní diváci byli nakupující a kluci, kteří se přišli podívat na modeláře :-( Ale zase jsem mohla mluvit do mikrofonu :-)
 • 7. června 2008 - Dnes jsme měli na cvičáku klubové závody v agility, kam jsem se s Muffym přihlásila, přestože jsme už dávno s agility definitivně přestali (zdravotní důvody - Muffyho, ne moje!). A udělala jsem dobře, v kategorii veteránů jsme obsadili v součtu krásné třetí místo a oba běhy jsme, až na malé zaváhání v náběhu do slalomu na pravou ruku, zvládli s přehledem. Celá akce probíhala v pohodě, počasí bylo různé, ale spíš příznivé, buchty byly taky, a dokonce jsme si odnesli malý pohárek :-)
 • 24. května 2008 - V rámci Bambiriády jsme měli dopoledne předváděčku neboli ukázky výcviku psů. Sešlo se nás hojné množství, kromě starých známých a spolehlivých taky dvě z mých štěňátek. Jako obvykle jsem akci komentovala do mikrofonu a nakonec jsme s Muffym ukázali i hlídačku.
 • 18. května 2008 - Byli jsme pozváni do Štípy na závody HafHaf klubu. Holky celou akci pojaly velkolepě - na fotbalovém hřišti, závodníků bylo přes dvě desítky. Závodilo se komplexně: poslušnost, agility, handling. Já jsem posuzovala poslušnost začátečníků a junior handling. S Muffym jsme si báječně zazávodili, počasí nám vyšlo hezké, ale nebylo vedro. A co je nejlepší, ukázali jsme, že ani v téměř dvanácti letech se na poslušnosti neztratíme - skončili jsme druzí! Na agility jsme sice na bednu nedosáhli, ale zaběhli jsme bez chyby. A v senior handlingu jsme byli vybráni až do finále, což je taky úžasné. Děkuju Anetce a Denisce a ostatním pořadatelům za krásně strávenou neděli :-)
 • 11. května 2008 - Dnes jsem hojné skupině tří zájemců přednesla své poznatky o výcviku malých plemen. Pokusila jsem se holkám předat co nejvíc svých zkušeností a aspoň trochu ukázat, jak mají speciální cviky vypadat. Na závěr se nám povedlo celkem slušné rozlišování a ještě jsme si vyzkoušeli hlídačku. Doufám, že jsem holkám trošku ulehčila cestu.
 • 26. dubna 2008 - V neděli 11. května budu na cvičáku pořádat přednášku o výcviku malých plemen, protože patřím mezi tu skupinku vyvolených, kteří mají se ZMP zkušenosti. Zvu všechny členy bez ohledu na plemeno psa, protože u nás na velikosti nezáleží :-)
 • 11. dubna 2008 - Dnes jsem našeho veterán šampiona ostříhala. Jelikož už žádné výstavy neplánujeme, byl to střih dost radikální, odnesly to chlupy na hrudníku a na nohách. Muffy ale pořád vypadá jako knírač :-)
 • 21. března 2008 - Dnes nám byl konečně doručen diplom, a tak s platností od 14. března 2008 je Muffy ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION. No to mě podržte...
 • 7. března 2008 - I letos plánujeme příměstský tábor pro děti se psy.
 • 2. března 2008 - Našla jsem na stránkách The Westmister Kennel Club videa z letošní výstavy. Stojí za shlédnutí, ale pozor, je třeba mít na paměti, že se jedná o americkou výstavu a americké psy!
 • 19. února 2008 - Konečně, po půl roce od splnění podmínek pro přiznání titulu Český veterán šampion, jsem poslala podklady na ČMKU. Uvidíme, kdy nám přijdou zpátky (jestli vůbec...)
 • 17. února 2008 - Přidala jsem fotky k MVP Brno.
 • 15. února 2008 - Pravidelné očkování - vzteklina atd. A aby to nebylo jen tak obyčejné, musela jsem si na veterině zapomenout známku s potvrzením vakcinace a vracet se pro ni :-)
 • 10. února 2008 - Byli jsme na MVP v Brně, ve třídě veteránů jsme získali známku V2. Účastnili jsme se i senior handlingu, kde jsme ale nezaujali. Taky jsem přidala fotky k NVP Olomouc.
 • 2. února 2008 - Přidala jsem samostatnou stránku s odkazy na naše psí kamarády... a idoly.
 • 1. února 2008 - Po dlouhých týdnech jsem Muffyho vzala zase na cvičák mezi štěňátka. Byl na ně stejně protivný, jako kdykoli jindy. Zdá se, že je už v pořádku :-)
 • 28. ledna 2008 - Muffy má vytažené stehy.
 • 22. ledna 2008 - Druhá pooperační kontrola. Pan doktor konstatoval hematom přes celé bříško, budeme dávat studené obklady a do čtrnácti dní bysme o něm neměli vědět.
 • 19. ledna 2008 - Máme se dobře, Muffy dostal najíst a má pořád hlad.
 • 18. ledna 2008 - Muffy podstoupil operaci a výplach močového měchýře. Z kliniky už odcházel po svých.
 • 15. ledna 2008 - Jsme objednaní na pátek 18. ledna na operaci. Držte nám palce...
 • 14. ledna 2008 - Dnes je Muffy objednaný na odběr krve a sono bříška, chystáme se ty ošklivé kameny zlikvidovat.
 • 12. ledna 2008 - III. hanácká národní výstava psů, Olomouc - ve třídě veteránů jsme dostali známku V2
 • 11. ledna 2008 - Byli jsme na veterině, Muffy má opět problémy s močovými kameny.
 • 1. ledna 2008 - Silvestra jsme přežili v pohodě (Muffy už asi moc neslyší). Přejeme všem zajímavý a radostný rok Krysy!
 • 19. listopadu 2007 - Na stránku videí jsem přidala další dvě videa, v podobně kvalitní kvalitě...
 • 14. listopadu 2007 - Pohrávání si s myšlenkou, že vytvořím stránku aktualit, konečně vykrystalizovalo do této podoby; ale nemyslete si, že sem budu staré aktuality psát zpětně :-)
 • 13. listopadu 2007 - Nahrála jsem několik krátkých videí, která dám na YouTube, abyste mohli vidět Muffyho i v pohybu.
 • 4. srpna 2007 - Založila jsem Muwínkovi stránky, a to zejména za tím účelem, abych se donutila sepsat naše zážitky na různých akcích dřív, než je zapomenu (mám hroznou paměť).